comment 0

Дністровський каньйон. 3 дні вдвох на байдарці


Під час першо-травневих вихідних ми ходили в першу пішу “експедицію” вздовж Дністра і описували велике захоплення від побаченого. Цього разу ми вирішили побачити каньйон не з берега, а з води.

Сплави по річці стають все більш популярними і організувати кількаденну мандрівку по річці для компанії друзів або співробітників можуть якісно тернопільські чуваки з “Файних мандрів” або “TURE”. Участь в масовому сплаві на плоті/катамарані/каное — це драйв і безліч “пріколів”, але цього разу нам хотілось побути вдвох. Самим організувати сплав, бути незалежними в швидкості та головне — побачити буденне життя вздовж річки.

Ми провели 3 чудових дні в двомісному каяку. Сподівались побачити багато колективних сплавів на катамаранах, але було тільки кілька груп і два повільні дерев‘яні плоти з веселою компанією за “святковим столом на воді”.

Коли не гребеш веслом стає зовсім тихо. Ця тишина потім дуже яскраво залишається в спогадах, бо тоді нічого не заваджає вловлювати найменші дрібниці з життя на березі – круті схили, дерева над водою схожі на джунглі.

_MG_4665Всюди багато журавлів і чорних чапель. Корови переходять туди-сюди через річку з берега на берег. Діти стрибають з “тарзанок” – кусок довго шнурка привязують до дерева і з нього – в річку.  Багато місцевих рибалок на березі довго нас проводили поглядом.IMG_0779

IMG_1008

В суботу був день прання килимів: просто в річці селяни розкладали і чистили свої килими, деколи чистили і одяг — просто терли його об каміння. Подорозі є кілька міні-водоспадів, в холоднющу воду залізти голяком велике задоволення у розпал літа.

IMG_0892

Хоч досвіду в керуванні байдаркою в нас не було, організувати таку мандрівку зовсім просто.

Де ми взяли байдарку?

Туристичну 2хісну байдарку Horizon 2 ми орендували на Дністровській базі “Білий бізон” туристичного оператора TURE. Сама база дуже гарна і може бути приємним варіантом для сімейного відпочинку з дітьми на річці. Є кілька будиночків круглої форми, а-ля “Африка”, душ, їдальня і т.д.

Тут можна орендувати каное, байдарку, каяк, катамаран і надувний каяк. Ми свідомо вибрали байдарку, так як вона швидка, стійка і в ній комфортно перебувати довгий час сидячи. 

IMG_0735

Байдарка має 2 багажні відділення, які герметично закриваються. Загалом в них поміщається речей як і в 80-літровий рюкзак. Діаметр люка “багажника” невеликий — десь 30 см, тому треба брати негабаритні речі. Наприклад великий рюкзак з каркасом туди не пролізе. Важчі речі поміщаємо ближче до середини байдарки.

Як керувати байдаркою?

Навіть вперше взявши весло в руки опанувати каяк можна і багато рухів є інтуїтивно зрозумілими. Дністер — широка річка зі спокійною водою, яка прощає більшість невдач початківця. Ось коротенький відео-урок як керувати байдаркою:

Який маршрут?

Маршрут був запланований на 3 дні, повільним прогулянковим темпом із села Лука (Тернопільська обл.) до міста Заліщики. По воді це 72 км.  Маршрут петляє поміж селами, тому запас продуктів можна поповнювати по дорозі.  Можна запланувати також денний похід на Джуринський водоспад із села Устечко. На карті це все виглядає так:

Як доїхати?

З Івано-Франківська добираємося в село Незвисько маршруткою або приватними бусами на Городенку. Маршрутки їздять часто з Автостанції №1, що відразу біля залізничного вокзалу. Приватні буси їдуть – скверу навпроти вокзалу.

Зі села Незвисько 2 км до бази “Білий бізон”, що знаходиться в селі Лука, Тернопільської області. Переходячи через міст, повертаємо направо вздовж Дністра до сходів і банеру “Білий бізон”.

Щоб повернутись назад до бази або віддати байдарку/каное можна замовити трансфер.

Скільки це коштує?

Маршрутка Івано-Франківськ — с. Незвисько — 20 грн.

Прокат байдарки – вихідні 370 , будні — 330 грн. (290 грн.-  більше 5 днів)

Трансфер Заліщики — кемп “Білий бізон” – 500 грн. Тут можливо приєднатись до когось хто також сплавляється, щоб розбити витрати. Ми не пробували, але, можливо, можна домовитись з кимось в Заліщиках про дешевшу ціну.

Якщо їхати машиною, то можна залишити її в Заліщиках. Доїхати маршруткою через місто Городенка в село Незвисько, а потім машиною самому завести орендовану байдарку на базу.

IMG_0851

Ночівля в наметі

З місцем для ночівлі в наметі на березі проблеми немає – його ого-го як багато, але врахувати бажано наступне:

  • Близькість до села, де може випадково бути весілля або просто гулянка з голосною музикою.
  • Мати запас води для приготування їжі або зупинятись біля джерела. Воду з Дністра бажано не пити, або мати фільтр типу Katadyn. До речі, з прокатом дають гумову карту де позначені місця з водою.
  • Сміття. На жаль, місця куди можна приїхати машиною дуже засмічені.
  • Болотистий берег. Хоч такого на цьому відрізку мало, але все ж не приємно погрузнути по коліна в болоті.
  • Заліщики відомі своєю панорамою міста з гори в селі Хрещатик. Дивно, тут знайшлось під намет і можна смакувати вечерю з видом на місто.

IMG_1033

З необхідного на літній період:

Зважайте на те, що Ви можете бути постійно під сонцем, тому бажано прикривати тіло легким одягом: футболка або сорочка з довгим рукавом, шапка і шалик/повязка, довгі плавки або шорти. Все це буде мокре під час перебування на воді, тому що з весла стікає вода. Ходити по каміннях у воді можна в сандалях. Крем від сонця і засоби від комарів.

IMG_0647

Радимо спробувати – це справді пригодницько і емоційно.

Приєднуйтесь до нас у  facebook: