comment 0

Санжейка і осіннє море

Спонтанні подорожі завжди незабутні. Мабуть, коли все ідельно сплановано, переглянуто багато фото, відео, відгуків, то ймовірність ефекту «вааууу» зменшується. Тим більше, що з поїздок найбільше згадуєш пригоду. А пригода виникає, коли щось пішло «не так» або сталось щось зовсім несподіване.

Мініподорож на море в жовтні є для нас певною традицією – на березі моря ми завжди святкуємо День народження Оленки. Минулого року авантюрно їхали через всю Польщу на дюни Балтійського моря, а цього року свято мало бути десь на українському побережжі. Перше в цьому напрямку на думці було село Лебедівка в Одеській області, куди недавно їздили наші добрі друзі. Але за день до виїзду, вони ж нам і порадили поїхати в Санжейку, бо це від Одеси дуже близько, швидко і там також дуже гарно. Це була правда.

Санжейка (або Санжійка) – може бути в списку місць для спонтанних незапланованих подорожей. Невеличке курортне село знаходиться 38 км на захід від Одеси і 11 км від Іллічівська. Традиційно курортний сезон тут до 1 жовтня, пізніше – абсолютна тиша і відсутність людей.

 Як добратись?

До 1 жовтня можна сісти на маршрутку з автовокзалу «Привоз» біля залічничного вокзалу в Одесі. Якщо пізніше цієї дати, то добираємося до Іллічівська з цього ж автовокзалу. В Іллічівську на автовокзалі пересідаєм на маршрутку №18, що їздить кожні півгодини. Зупинка в Іллічівську знаходиться через дорогу від супермаркету «Копійка».

Де ночувати?

В сезон тут багато місць для ночівлі. Як приватних садиб, так і готелей. Загалом, нам здалось, що і в пік літнього сезону це гарне місце для відпочинку на морі. В середині жовтня проживання знайти важче, так як готелі або закриті на ремонт, або просто закриті. Один з варіантів на цей період – готель «Біля моря» . За 300 грн тут буде комфортний номер на двох з кухнею і ванною. В літній сезон ціна за цей номер 600 грн. Готель одразу біля маяка. Якщо їхати маршруткою, то потрібно виходити біля пам’ятника “трьом серйозним дельфінам”.

Санжейка

Це була подорож всього на одну добу. Спонтанна і по-особливому святкова. Ми гуляли вздовж берега і спостерігали штормове шумне море. Вітер, чайки, великі хвилі і кілька місцевих рибалок. І більше нікого. Тільки ми.

22105695956_2c2308e182_kСанжейка

Вздовж берега крутий схил з глини. До моря ведуть такі сходинки.

Санжейка

Санжейка

Санжейка

Санжейка

Санжейка

Маяк в Санжейці має цікаву історію. Щоб не переказувати її, ми просто зробимо посилання на вікіпедію. На вежу можна піднятись за 30 грн.

Санжейка

Приєднуйтесь до нас у  facebook: