comment 0

Легенька гірська прогулянка – гора Парашка

Парашка –  гора з якою у багатьох особливі спогади. Найближча до Львова вершинка висотою 1268 метрів стала для багатьох першою підкореною горою і початком великої любові до гір.
Неймовірні краєвиди Бескидів, дуже зручне транспортне сполучення зі Львовом і легкі, доступні для більшості, перепади висот. Це один з найпопулярніших маршрутів у цьому регіоні Карпат. В сонячні вихідні тут можна зустріти сім’ї з дітьми і немовлятами, шкільні екскурсії, таборові мандрівки пластунів, спортсменів-бігунів, грибників, старші пари дідусів і бабусь, та активних “хайкерів”, яким не сидиться вдома у добру погоду. Парашка – це, як нам здається, зовсім не похід на вершину, а швидше 16 кілометрова прогулянка на один чудовий день.

DSCF3596

Легенький похід на гору Парашка

Маршрут

Найпростіший і найпопулярніший підйом на гору Парашка починається у місті Сколе.  До Сколе їздять поїзди і “електрички” зі Львова і Стрия, або маршрутки від львівського головного вокзалу кожні 20 хв.

DSCF3548

Приїхавши на вокзал, потрібно перейти колії і рухатись від будівлі вокзалу до заправки, і супермаркету Рукавичка на трасі “Київ-Чоп”. Супермаркет – найкращий орієнтир початку підйому. За супермаркетом є стежка вгору – це перший варіант початку підйому і він навіть позначений на google maps. Другий варіант – пройти далі по трасі в сторону Чоп, перед перехрестям повернути направо і вийти на маршрут маркований цифрою 13 на жовтому фоні, що є “офіційним” початком шляху. Правда маркери вже старі і їх не завжди можна побачити.

Далі все просто – одна добра стежка веде через ліс на хребет. За 4 км буде джерело з водою. Вийшовши на хребет,  повертаємо направо і, переходячи маленькі вершинки Зелена та Оброслий верх,  йдемо до найвищої – гори Парашка.

DSCF3557

DSCF3554

В одну сторону це приблизно 8 км і займає 4 години. В добру погоду тут не потрібно спеціального туристичного одягу і спорядження, але все ж – міцне високе взуття і куртка від вітру не завадять.

Приєднуйтесь до нас у  facebook: