comment 0

Понад хмарами: гора Менчул

Чесно зізнаємося, взимку хочеться ходити в одноденні мандрівки. З місцем теплої ночівлі, смачної вечері і навіть сауни в кінці дня. Тому ми вирішили зробити підбірку маршрутів тривалістю один день і цей буде перший – похід на гору Менчул.

Враховуючи різні інтерпретації назви цієї гори – Менчіль чи Мунчел, можна легко заплутатись про яку гору йде мова. Ми не раз зустрічали на деяких сайтах неточні описи маршрутів. Найвідоміший серед «Менчулів» знаходиться на Чорногріському хребті, ще один – на хребті Боржави.  А наш Менчул, висотою 1501 м, знаходиться біля села Колочава.

Український виробник туристичного спорядження Turbat готував до випуску нову термобілизну і потрібно було зробити добрий тест властивостей матеріалу. Одна з моделей «термухи» називалася Menchul, власне на честь гори, на яку ми вирішили піти.

Супер легкий і гарний маршрут починається із села Вільшани, що 15 кілометрів південніше відомого села Колочава. Одразу за селом знаходиться велике Вільшанське водосховище. Дуже гарна штучна водойма могла б бути справді визначним місцем українських Карпат, але, на жаль, прославилась величезною кількістю сміття на березі і в воді. З сумом проїжджаємо повз це місце, уявляючи як би воно виглядало десь серед австрійських Альп: «Vilschany am See» і лавочки з краєвидами.

Доїзд

В село Вільшани найлегше добратися з Хусту о 10:55 маршруткою «Хуст – Колочава – Синевир». На місці Ви будете о 12:00, що навіть взимку цілком нормально для цього маршруту. Можна також розглядати варіант добирання «Воловець – Міжгір’я – Колочава – Вільшани», але це займе багато часу і, мабуть, немає сенсу так довго їхати заради короткого маршруту. Якщо їхати машиною, то найгірший кусок дороги «Колочава-Вільшани», де швидкість знизиться до майже пішохідної.

Опис маршруту

Так маршрут виглядає на карті:

out-0131

Ось маршрут на карті “Боржава” видавництва АССА  (як ми йшли позначено жовтим)

Орієнтиром для початку маршруту є церква. Зі сторони Колочави перед церквою поворот наліво і за кілька хат одразу стрімкий підйом. Потрібно вийти до вишки мобільного зв’язку, про яку можна запитати когось з місцевих. Далі орієнтуватись дуже легко – йдемо однією стежкою через ліс півтори-дві години до полонини.12

У разі поганої видимості, вище на полонині потрібно триматися правої сторони. Якщо ви на правильному шляху – зустрінете ряд каміння.

13

Потім, піднявшись далі, легко траверсуємо (або піднімаємось) вершинку  без назви (1320 м) і бачимо колиби пастухів. А далі – підйом на сам Менчул.

2

Вершина гори позначена стовпчиком. Трошки нижче вершини встановлений хрест.

3

Ввечері краєвиди були надзвичайні: видно Свидовець, трошки далі проглядається Чорногора,  гора Стримба, Гропа і Боржава. Варто було йти цілий день в хмарі, щоб ввечері насолоджуватись такими панорамами.

5

12339558_226786950990102_3506487700849567703_o

7

Вийшовши о 12 годині дня, ми повернулись о 18.30. Спокійним, прогулянковим темпом, насолоджуючись неймовірними кольорами і формами хмар навколо.

9

11

Підсумовуючи

Дуже гарний, простий маршрут, що під силу всім навіть взимку.  Єдиний його недолік – транспортне сполучення.
Приєднуйтесь до нас у  facebook: