comment 0

Грузія. Частина 4. Кахетія та вино

Вино – невід’ємна частина грузинської культури, історії і великої гордості.  А гордість у справді гордого народу – це щось дуже особливе.  Кахетія — основний виноробний регіон Грузії, знаходиться у південно-західній частині країни, а Алазанська долина — місце, де набирають смак грона винограду для таких відомих вин як Ркацителі, Цинандалі чи Сапераві.

Місто Сігнагі

На рекламних буклетах, банерах в інтернеті чи пропозиціях турфірм Ви точно знайдете фотографію міста на горі на фоні великої долини з гарною церквою і дахами з червоної черепиці. Власне таку, як ми поставили під заголовок цієї статті. Цікавлячись поїздкою в Кахетію, Ви одразу зустрінете фото міста Сігнагі.

IMG_2046

Панорама міста Сігнахі

Відомі кадри міста заманять Вашу уяву у мрійливу картинку теплих вечорів з келихом білого холодного вина. Так було і з нами — ми сиділи на звичайному пластиковому стільці на терасі звичайного сімейного кафе. Прикрашеного тим, що називають “душевно”, і з неймовірним смаком молодого вина. Вечір, цвіркуни і ще трошки гарячого південного повітря.

IMG_2091Туристичним центром і символом Кахетії місто стало порівняно недавно. У 2005 році вулички відреставрували і надали місту 17 століття нового романтичного життя, яке або приваблює і захоплює, або викликає відчуття “фейку”. Кому як.

IMG_2113

IMG_2095

IMG_2118

Місто невеличке. Прогулюючись можна все тут побачити за день. Хоча ми радимо тут залишитись на вечір, а потім зранку випити кави (чи боржомі) десь на історичних мурах, або в простенькому родинному кафе.

Етнографічний музей — дуже рекомендуємо піти. Артефакти древньої історії регіону тут справді вражають і ще тут можна подивитись оригінали картин найвідомішого (за нашим припущенням) художника Грузії — Ніко Піросмані. До того ж, з балкону музею один з найгарніших видів на місто. Взагалі в Грузії варто відвідувати музеї. Вони відновлені, сучасні та недорогі.

IMG_2058

IMG_2061

Експозиція картин Піросмані в етнографічному музеї

Як дістатись?

З Тбілісі їздить маршрутка з малого автовокзалу одразу біля станції метро Samgori кожні 2 годин починаючи з 9.00. Їхати 1,5 години за 6 ларі.

Де поїсти?
IMG_2057

Грузинський лимонад був обов’язковим в нашому щоденному меню

Це Грузія. Вино та їжа тут особливо смачні. Шукайте прості приватні локації, де приготують м’ясо одразу біля Вас або спеціально для Вас, навіть якщо це вже пізно і кухня мала б бути закрита. Ми були свідками як грузин – власник кафе – виніс в руках два сирі куски м’яса, щоб похвалитись ним і дати можливість замовнику вибрати з якого саме шматка він хоче свій майбутній шашлик. Такого не відчуєш і не побачиш в дорогому ресторані, і це викликає справді позитивні емоції.

Де переночувати?

Вибір готелів і хостелів великий. Незважаючи на велику кількість гостей, нам здалось, що пропозиція перевищує попит, принаймні у кінці серпня. Готель в якому ми зупинились називався Herio з гарною терасою-балконом. Стартова ціна була 50 ларі, але дуже скоро ми домовились за 30 ларі за номер на двох (віддячуємо рекламою у цій статті).

IMG_2115

Музей вина в Велісціхе

Дегустувати вина в Грузії можна по-різному. Є велика ймовірність того, що хтось просто пригостить Вас десь на вулиці, запросить додому чи власник готелю принесе “пляшечку з грузинською кока-колою”. Тим не менше, тут точно цікаво дізнатись про сам промисел, технологію і історію виробництва. Багато заводів запрошують на екскурсію. Якщо Вам цікаво побувати на такому заводі, то запитайте про них в інформаційному центрі в Телаві або Сінгнахі. Для себе ми обрали інший спосіб дослідження винного побуту і поїхали у винарню-музей Хеденіші у село Велістціхе (Velistsikhe), що подорозі від Сігнахі до Телаві.

IMG_2162

10 років тому власник садиби випадково відкопав в саду винний погреб 16 століття. Відбудував верх і відновив його роботу в автентичному вигляді. Тепер це діюча винарня і музей.

IMG_2131

IMG_2142

IMG_2126

IMG_2125

Неймовірне вино зі старовинних глечиків можна спробувати на дегустації після цікавої екскурсії. Якщо ви хочете ще поїсти, то замовляйте заздалегідь (пишемо, бо в нас була ця проблема, що не снідавши, в обід ми випили багато вина…тихенько закусуючи власним печивом “Марія”).

IMG_2145

IMG_2153

Місто Телаві

Телаві – обласний  центр і найбільше місто Кахетії. Чули різні відгуки про нього – комусь подобається, комусь недуже. Хоч ми і були тут кілька годин, нам сподобалось. Гарно відновлена центральна частина, замок, кілька старих церков, атмосфера міста нам здалась невимушеною і спокійною. Загляньте, якщо будете в тих краях.

IMG_2196

IMG_2194

IMG_2188

IMG_2168

IMG_2200

Звичайно, щоб побачити Кахетію потрібно більше часу. Ми б з радістю поїхали ще в монастир Алаверді чи національний парк Вашлавані, але не все одразу.

А далі – море.

Приєднуйтесь до нас у  facebook: