comment 1

Словацький Рай

Гори Високі Татри – це, зазвичай, причина №1 для поїздки до Словаччини. Чи на лижі, чи на неймовірні піші маршрути. Татри гарні навіть незважаючи на величезну кількість туристів у теплий сезон, адже це єдиний високий гірський масив у цьому регіоні – Словаччині, Польщі і Угорщині. Але зараз ми розповімо не про Високі Татри, а про Національний парк Словацький Рай.

Про Рай

Національний парк Словацький Рай (Slovensky Raj) знаходиться на сході Словаччини, трошки південніше міста Попрад. Це – невисокі гори з характерними печерами, ущелинами, каньйонами річки Горнад і її приток.

(На жаль, в Словацькому Раю ми були без фотоапарата, тому крім своїх фото з мобільного ми використаємо підбірку фото зі сторінки місцевого автокемпінгу Podlesok Autocamping)

Чому ми звертаємо увагу на цей парк?

По-перше, Словацький Рай – це дуже гарне i унікальне своїм ландшафтом місце. Маршрути у каньйонах крізь які тече вода і водоспади справді вражають, і не потребують особливих фізичних зусиль і спорядження. Хіба що високі черевики, бо в деяких місцях потрібно перейти по неглибокому струмку.

По-друге, навіть, якщо ціль мандрівки – Високі Татри, то погода завжди може внести свої правки у Ваші плани, і потрібно мати запасний варіант. І зрештою, якщо Ви в Словаччині транзитом, то Словацький Рай добре місце для відпочинку від дороги.

Маршрут Maly Kisel у парку Словацький Рай (фото Podlasok.sk)

Маршрут Maly Kisel у парку Словацький Рай (фото Podlasok.sk)

Щоб вільно, без поспіху насолодитись основними маршрутами парку виділіть не менше 2 повних днів. Вхід у парк платний – 2 євро, квиток дійсний протягом дня.

Маршрути

За півтора дні перебування в парку ми спробували тільки 2 маршрути. Це – найвідоміший і довгий Prielom Hornadu – вздовж каньйону річки Горнад. Ось так виглядає один з етапів маршруту:

Етап на маршруті Prielom Hornadu (фото podlesok.sk)

Етап на маршруті Prielom Hornadu (фото podlesok.sk)

І коротший, але дуже-дуже гарний маршрут на 2 години – Sucha Bela. Його ми точно рекомендуємо не пропустити. Але врахуйте, що  це найпопулярніший маршрут в парку, тому краще його пройти в другій половині дня, коли кількість людей значно менша. Кілька фотомоментів:

sucha-bela10

sucha-bela07

sucha-bela06

sucha-bela02

З відгуків також чули, що варто піти на Piecky, Velky Sokol, Maly Kizel:

malý_kyseľ4

03

07

piecky05

Паперову карту можна отримати при вході у парк або в кемпінгу.

Також у Національному парку є декілька великих печер. Найбільша і найвідоміша – крижана печера Добшинська (Dobšinská ľadová jasky)

Фото з adventoura.eu

Печера Добшинська (фото з adventoura.eu)

Як добратись

Основний пункт виходу на маршрути – поселення Podlesok біля села Hrabusice i Vydrnik. До Vydrnik найкраще добратись електричкою з міста Попрад (15 км) або Кошіце. Дуже зручно це поєднується з автобусом “Ужгород-Кошіце”, який прибуває на залізничний вокзал у Кошіце. Із залізничної станції села Vydrnik Вам доведеться пройти дорогою 6 км, яка маркована червоним туристичним маркером.

До міста Попрад їздить автобус. Автостоп, до речі, тут без проблем.

Де переночувати

Багато пропозицій у приватному секторі в навколишніх селах, зокрема у Hrabusice. Ціна близько 15 євро за кімнату на двох. Також є гарний кемпінг Podlesok Autocamping, але його потрібно бронювати заздалегідь, так як він одразу біля входу в парк і початку більшості піших маршрутів.

Багато основної туристичної інфомації, маршрути, проживання Ви можете отримати з офіційної сторінки парку Словацький Рай

Приєднуйтесь до нас у  FACEBOOK: