comment 0

Верона

Існує така думка, що чим ретельніше і заздалегідь плануєш подорож, тим дешевшою і спокійнішою вона буде. Погоджуємося. Але пригадайте, що ми зазвичай в першу чергу розказуємо друзям після повернення? Пригоду, коли щось сталось не так як планувалось, коли щось відбулось спонтанно.

Так сталось, що я випадково опинився у італійському місті Верона і з підготовленого у мене був хіба зарезервований дешевий готель (до речі, дуже класний, особливо сніданок), я знав про балкон Джульєтти і про римський амфітеатр. Далі все побачене було сюрпризом, якого не було б, якщо б я перед поїздкою передивився сотні фотографій роздумуючи над маршрутом.

DSCF7307

Кафе на площі Piazza Pozza

Як ми потрапили в Верону?

Автобус “Львів-Краків” затримали на кордоні польські митники і “маринували” 9 годин водія. Виявилось, що він перевозив нелегально сигарети, а потім ще й сказав, що це хтось з пасажирів їх йому підкинув. В результаті ми запізнились на літак “Краків – Мілан Малпенза” на 15 хв, але відчули себе героями у фільмі “Taxi”. Наступний  рейс до Італії був до міста Болонія і довелось одразу його купити, оскільки запланований “бізнес-тріп” був на межі провалу.

DSCF7344

Вздовж вулиці Regaste San Zero у Вероні

Як без поспіху і пригод добиратись до Верони? Місто дуже зручно розташоване на перехресті залізничних і автомобільних шляхів зі сходу на захід – тобто з Венеції до Турину/Мілану, і з півдня на північ – з Флоренції/Болонії до Больцано. На жаль, зручних для українців дешевих авіалінії одразу до Верони немає. Але це не проблема. До міста можна легко і дешево добратись залізницею з Міланських “ловкостних” аеропортів Бергамо та Малпенза або з аеропорту Болонії куди літають RyanAir, WizzAir, Easyjet i МАУ.

Поїздом з Болонії. З аеропорту є прямий автобус-трансфер на головний залізничний вокзал. Автобус один, Ви не переплутаєте. Квиток купується в автоматі на зупинці і коштує 6 євро. Із залізничного вокзалу є багато поїздів до Верони. Один з найдешевших – приміська електичка 2266 за 10 євро, яка за комфортом мінімально поступається українському Інтерсіті. На цей поїзд потрібно сісти на колії для приміських поїздів, що зліва від головного входу.

Поїздом з аеропорту Malpensa. Спочатку Вам потрібно добратись до головного вокзалу Milano Сentrale. У самому аеропорті Malpensa є зупинка поїзда-трансфера Malpensa Express, у аеропорті йдіть за вказівниками train. Квиток на цей поїзд найкраще купити в автоматі перед поїздом, бо їздять вони часто, а скільки часу Вам займе висадка з літака+багаж важко вгадати.  З Milano Centrale безліч поїздів до Верони, всі що в напрямку Венеції. Найкраще орієнтуйтесь по номеру поїзда на який Вам сісти.

Поїздом з аеропорту Bergamo. Як добратись до вокзалу Бергамо я не знаю, але припускаю що є автобусний трансфер. Запитайте на інфо-стійці аеропорту. З Бергамо є також регіональні електички за 11 євро до Верони з пересадкою у Treviglio.

Всі квитки на поїзди найпростіше купити на сайті італійської залізниці TrentItalia. У цьому випадку Ваша кінцева зупинка Verona Porta Nuova.

Із життя одніє щасливої собаки.

Життя одного щасливого собаки

Прогулянка по Вероні

Місто дуже туристичне, а тому, спеціально для таких місць, в нас є наступна стратегія: гуляти ввечері і до пізна, коли на вулицях суцільне свято і зовсім зранку, коли на вулицях тиша і не спекотно.  Якщо Вам цікаво про історію міста, пам’ятки і відомі місця – сорі, але я сам не знаю. Пишу назви місць, які побачив сам і фото, а якщо Вам цікаво більше інформації, то ви її знайдете за лінками на wikipedia біля фото.

А побачити вдалось це:

 1. Базиліка Святого Зенона (San Zeno) і площа Piazza Pozza
  1

  Базиліка Святого Зенона

 2. Замок та міст на другий берег Castelvecchio
  Замок Castecchio

  Замок Castelcchio

  DSCF7444 DSCF7474

 3.  Вхід в стару частину міста та ворота Porta Borsari DSCF7488
  DSCF7369

  Здогадуюсь, що це письменник

  DSCF7380

  Раритетний Fiat біля воріт Porta Borsari

 4. Одна з багатьох дуже гарних вулиць старої частини Borsari
  DSCF7382

  Вулиця Borsari і початок старої частини міста

 5. Площа Piazza delle erbe і все, що ній
  DSCF7516

  Площа Piazza delle erbe

  Тиха вечірка у наушниках в стилі Silent EVE на площі Piazza delle erbe

  Тиха вечірка у навушниках в стилі Silent EVE

 6. Балкон Джульєтти Casa di Giulietta на вулиці Via cappello. Ввечері закритий, а в день заповнений туристами.
  Подвір'я і балкон Джульєтти

  Подвір’я і балкон Джульєтти

  Вхід у дворик будинку Джульєтти. Закохані залишають тут свї помітки (не знаю для чого)

  Вхід у дворик будинку Джульєтти. Закохані залишають тут свї помітки (не знаю для чого)

 7. Міст Ponte Pietra
  Міст Porta Pietro

  Міст Ponte Pietro

  DSCF7537

  Вид на річку з моста Ponte Pietro

 8. Римський амфітеатр Teatro Romano. На жаль, був закритий, але якщо буде можливість, то вартує потрапити всередину на концерт симфонічної музики.
 9. Оглядовий майданчик біля церкви Santuario Madonna Di Lourdes. Рекомендую туди піднятись вузенькими вуличками від Bastione rondella delle Boccare.
  Вуличка до оглядового майданчика Santuario Madonna Di Lourdes

  Вуличка до оглядового майданчика Santuario Madonna Di Lourdes

  Вид на Верону з церкви

  Вид на Верону з церкви

 10. Античний римський амфітеатр 30-го року Arena di VeronaКолізей Arena di Verona
  Arena di Verona

  Arena di Verona

Звичайно, я пропустив багато цікавого, але навіть за кілька годин враження чудові. На повноцінну екскурсію містом треба би виділити, мабуть, 2 дні (як для Львова), на екскурсію типу “біг пес через овес” потрібно 5-6 годин.

Велодень у Вероні. Парад з кількох сотень велосипедистів.

Велодень у Вероні. Парад з кількох сотень велосипедистів.

Ага, і ще, якби Ви хотіли з’їсти смачну піцу і випити вина prosecco – зробіть це у тихому куточку вулиці, трошки далі від туристів, з видом на річку та замок – у піцерії Vesuvio  (і ні, це не філія відомої київської піцерії).

DSCF7328

Піццерія Vesuvio