comment 0

На гору Ігровець

Останнім часом нам важливий комфортний проїзд до місця виходу на маршрут в Карпатах. Не подумайте, що ми стаємо нудними: нам далі подобається випадковий автостоп циганів біля Рахова чи колорит автобусу до села Голови біля Верховини. Тим не менше, коли мова йде про коротку поїздку на вихідні, коли часу на додаткову транспортну авантрюрку небагато, то ми шукаємо швидкий і комфортний варіант серед громадського транспорту.

Ми часто заздримо Івано-Франківську за близькість до Карпат. Саме з Станіславова (автентична назва ІФ) для багатьох починаються подорожі, мабуть, у найцікавіший район Карпат – Горгани. А одне з найбільш доступних місць в контексті громадського транспорту звідки можна почати підйом на, можливо, найвідоміші вершини Горган – Сивулю та Ігровець – це село Стара Гута.

Доїзд Старої Гути

Ще за президента Кучми у Старій Гуті побудували президентську резиденцію і, як наслідок, село отримало добру рівну дорогу. Це додаткова перевага для тих, хто поїде сюди на авто, а для громадського транспорту це виграшні хвилини в дорозі. До речі, кажуть, що резиденція презиндента тепер відкрита для відвідування, але чи це справді так ми не перевіряли.

З Івано-Франківська це 60 кілометрів і маршрутка проїде їх за 2 години. На автобус можна сісти на Автостанції №3 на вулиці Мазепи, 120. Від залізничного вокзалу їде маршрутка №28.

Розклад автобусу до Старої Гути і назад (2016):

Івано-Франківськ – Стара Гута: 8:20  10:20  11:00 12:50 15:50 17:20

Стара Гута – Івано-Франківськ: 6:15 6:45 7:15 8:35 10:40 12:20 14:45 17:15
IMG_4084

Опис маршруту

В нашому випадку маршрут буде виглядати так: с. Стара Гута – полонина Середня – гора Висока – гора Ігровець – перевал Боревка – с. Стара Гута.

Дякуємо ГО “Карпатські стежки” за дуже добре промаркований маршрут. У добру погоду Вам навіть не потрібна карта (але все ж рекомендуємо її мати – карта видавництва АСА “Центральні Горгани”). Є кілька різких поворотів, тому тут правило орієнтування дуже просте: якщо нема маркерів – ви пропустили поворот і йдете не по маршруту.

IMG_4149

Карта маршрутів зі села Стара Гута

Зі села Стара Гута до полонини Середня. Одразу на кінцевій автобусу є магазин з основними продуктами та інформаційний щит з маршрутами в горах. До полонини колір маршруту – синій. Йдіть далі по основній дорозі вздовж села.  За приблизно 1-1,5 км Ви перейдете через металевий міст над річкою Кузьминець Великий, буде шлагбаум і поворот вправо на галявину з гарним видом на Ігровище, поруч також буде цвинтар.

Дорога одразу за селом Стара-Гута

Дорога одразу за селом Стара-Гута

Від повороту дорога для вантажних автомобілів. На диво великого болота і колії немає.

Дорога у сторону полонини Середня

Дорога у сторону полонини Середня

Кілька раз прийдеться перейти річку, але це не проблемно. Набір висоти плавний до різкого повороту вправо приблизно за км. Поворот легко “проскочити”, тому слідкуйте за маркерами.

Перехід через притоки річки Бистриця-Солотвинська

Перехід через притоки річки Бистриця-Солотвинська

Далі піднімаємось на полонину гарною стежкою лісом.

Підйом до полонини Середня

Підйом до полонини Середня

За 100 метрів до полонини Середня справа від стежки буде джерело з водою. Тут можна залишитись для ночівлі, а зранку чи ввечері сходити радіальний похід на гору Середня без речей. Загалом йти сюди зі села приблизно 3,5-4 години.

Полонина Середня. Ззаду гора Середня.

Полонина Середня. Позаду гора Середня.

З полонини Середня через Ігровець до перевалу Боревка. Переходимо на маршрут жовтого кольору.

Стежка від полонини Середня на гору Висока та Ігровець

Стежка від полонини Середня на гору Висока та Ігровець

І з прекрасним краєвидом на гору Середня піднімаємося на масив Ігровище. Краєвиди тут неймовірні.

Краєвиди по дорозі на гору Висока

Краєвиди по дорозі на гору Висока

DSCF8021

DSCF8027

Вийшовши на хребет в нас є варіант звернути вліво і за кілька хвилин піднятись на гору Висока, або йти вправо на Ігровець. З цього місця і до перевалу Боревка орієнтуйтеся на маркери червоного кольору (маршруту “Східно-карпатський туристичний шлях”).

DSCF8044

Вид на Ігровець

DSCF8083

Шлях траверсує вершину Ігровець, тому ближче до неї тримайтеся вище маркованої червоним стежки.

DSCF8102

На траверсі гори Ігровець

На спуску до перевалу Боревка можна знайти місця для ночівлі з неймовірними краєвидами на обидві Сивулі чи Довбушанку, але ймовірно без води. Спускатись близько години-півтора роздивляючись краєвиди.

Спуск до перевалу Боревка

Спуск до перевалу Боревка

Перевал Боревка це в сезон людне місце. Сюди йде дорога з Осмолоди – мабуть основного місця виходу в Горгани. І далі вихід до Великої і Малої Сивулі. Полонина на перевалі велика. Є інформаційна таблиця з маршрутами і часовими позначками. Є вода є по стежці на Сивулю, справа від інформаційної таблиці (пишу, якщо б хтось спустився сюди в темну пору доби).

Перевал Боревка

Перевал Боревка

З перевалу Боревка до села Стара Гута.  Є велика спокуса піти далі на Сивулі. До них 5-6 годин, але тоді можливо краще спланувати спуск до вже села Бистриця. Припускаю, бо самі так не ходили, але якщо це план на один день, то треба вийти як найраніше і взяти добрий темп.

Назад до Старої гути стежка дуже гарна. Трапляються клаптики без лісу звідки відкриваються види на Сивулю.

По дорозі з перевалу Боревка до села Стара Гута

По дорозі з перевалу Боревка до села Стара Гута

Вид на Сивулю зі стежки до села Стара Гута

Вид на Сивулю зі стежки до села Стара Гута

Внизу стежка зустрічається з річкою Лопушна. Навіть тут маркери гарно проставлені в місцях де добре обходити воду.

DSCF8172

DSCF8183

DSCF8200

В кінці Ви вийдете на дорогу і вас чекає 5 кілометрів рівної і здавалося б нічим не цікавої ходьби.DSCF8233

Але рутинність може розбавити одне чарівне місце. Ось це:

DSCF8253

Міні-водоспад на річці Малий Кузьминець

Одразу перед мостом через річку Кузьминець Малий зверніть вправо і знайдіть місце де можна спуститись. Спуск дуже стрімкий, стежки туди немає.DSCF8264

DSCF8284

В жаркий літній день це велика знахідка.

DSCF8335
Приєднуйтесь до нас у  FACEBOOK: