comment 0

Маршрути з Мислівки

Якщо взяти місто Львів за відправну точку в похід Карпатами на суботу-неділю, то зазвичай на думку спадає лише кілька маршрутів: хребет Боржава, гора Парашка, гора Лопата і гора Пікуй. Звичайно варіантів є значно-значно більше, але ми перерахували, мабуть, найтиповіші. Горгани – один з наших улюблених районів Карпат – більш віддалений за рахунок складнішого транспортного сполучення. Однак в цій статті ми б хотіли згадати один з легко доступних населених пунктів і місце виходу у район Горган – село Мислівка.

Як дістатись і варіанти маршрутів?

До Мислівки зі Львова найкраще добиратись автобусом “Львів – Хуст”. Він відправляється з головного залізничного вокзалу о 7:15 і за 4-4,5 години Ви будете та місці. На жаль, ми не можемо порадити графіку руху маршруток з Мислівки до Долини чи Львова, бо одного разу їхали автостоп, а іншого скористались сервісом GorganyBus. Свій транспорт тут буде також зручним, так як є кільцеві маршрути з поверненням в точку виходу.

На місці у нас є кілька варіантів для походу:

  • Одноденний швидкий маршрут село Мислівка – полонина Німецька – гора Горган-Ілемський – полонина Мшана – село Мислівка (маркування: жовтий+чорний+синій).
  • Цей самий маршрут з ночівлею на полонині Німецька або Мшана з можливим виходом на гору Яйко-Ілемське. 
  • Одноденка на Яйко-Ілемське і назад в село Мислівка (маркування: синій).

Маршрути на карті видавництва АСА “Західні Горгани”:

Карта АСА "Західні горгани"

Карта АСА “Західні Горгани”

Варіант 1: село Мислівка – гора Яйко-Ілемське – село Мислівка.

Якщо ви плануєте сходити тільки на Яйко-Ілемське і назад, то будьте готові до довгої рутинної дороги. Пройшовши по ній три рази у цьому році я зрозумів, що це сприйняття не залежить від мого настрою, а дійсно так є. 

output_YgPwQc

і так майже годину…

Отже, Ви знаходитесь на повороті у Мислівку на дорозі з міста Долина в місто Міжгір’я. Переходимо через міст над річкою Ільниця і далі йдемо по рівній асфальтованій дорозі попри бази відпочинку. Не звертайте нікуди. За 1,5 км в кінці асфальтованої дороги, трошки далі за кіоском, буде поворот на міст і шлагбаум. Вам далі прямо ще 3 км  до наступного моста.Тепер наліво на міст і одразу за мостом вправо вже по гіршій дорозі від вантажних автомобілів. До речі, перед мостом буде вказівник на маршрут до лісового господарства Бескид. Кажуть, там можна подивитись на Зубрів! Маршрут позначений синім кольором.

DSCF8423

Наліво – на гору Яйко-Ілемське, направо – до господарства Бескид

По лісовій дорозі Вам потрібно пройти ще дві години. Дорога гарна і в сухий час приємна.

DSCF8445

Нарешті Ви дійдете до кінця дороги і початку вузької стежки через ліс.  Тут починається справжнє задоволення. 

По стежці Ви підніметесь до полонини Мшана. Останній кілометр-півтора будуть відносно стрімкими вгору, але не складними.

DSCF8509

Стежка до полонини Мшана

По дорозі на Яйко-Ілемське зі села Мислівка

Струмок по дорозі на Яйко-Ілемське

В кінці полонини Мшана буде вказівник з часом проходження різних ділянок найближчих маршрутів.DSCF8534

Зліва від вказівника, трошки нижче є струмок де можна набрати води і зупинитись для ночівлі з видом на сусідній хребет Аршиця.

DSCF8518

Від полонини на хребет йти годину приємною стежкою через ліс.

Стежка від полонини Мшана

Стежка від полонини Мшана

І потім ще 30 хвилин хребтом.

DSCF8564

DSCF8568

DSCF8573

і нарешті вершина гори.

DSCF8577

Весь відрізок від зупинки маршрутки в Мислівці до вершини Яйка-Ілемськго це 12 кілометрів, які проходяться за 4-4,5 години.

Можна продовжити цей маршрут на кілька днів до гори Молода та Грофа, але це вже окрема тема.

Варіант 2: Мислівка – Горган-Ілемський – Мислівка

Цей варіант фізично складніший, але він нам значно більше подобається. Чому? Ви одразу з Мислівки виходите на гарну вузеньку стежку лісом. На жаль, фотографій з цього маршруту в нас немає. Пройшовши маршрут минулого року, ми не думали, що будемо мати цей блог.

Отже, в Мислівці Ви пройдете в кінець асфальтованої дороги, попри кіоск до шлагбауму. Тут буде перший міст через річку Свіча і вийдете на маршрут позначений жовтим кольором. Вийшовши на хребет, майже не помітивши, пройдете вершини Пустошак Великий і Пустошак Малий до полонини Німецька – прекрасного місця для ночівлі. Короткий стрімкий підйом і Ви на вершині Горган-Ілемський.

11731605_10200729297390296_7065366888642842347_o

Вид на Яйко-Ілемське на спуску до полонини Мшана

Звідси у Вас два варіанти спуску: вниз до полини Мшана і до Мислівки по довгій дорозі, або назад тим самим шляхом. Перший буде мати сенс, якщо потрібно зійти швидко і легко.

По карті і за маркерами є ще один маршрут з Мислівки – на гору Гургулат. Ми ніколи не підімались на неї. Хтось з читачів ходив туди? Як там?