comment 0

Спогад про Доломіти

Як виглядають спогади? Картинки, образи, відчуття, нечіткі форми десь з глибини пам’яті. Часто не знаєш, чому запам’ятався власне цей момент.  Нехай це не буде стаття-путівник з розписаною інформацією що і як, а просто натхненний спогад. І як він зазвичай буває – трішки невиразний, але яскравий.

В листопаді 2015 року, під час робочої поїздки в офіс відомого італійського виробника спорядження Salewa, в нас був один вільний день між авіарейсами. Офіс знаходиться в місті Больцано (Bolzano) – в серці Доломітів, італійської частини Альп. Особливих планів на короткий листопадний день скласти не виходило, тому імпровізація була майже вимушеною.

dscf3881

Домоломіти – це природна пам’ятка ЮНЕСКО. Більша частина належить до регіону Sud Tirol – тобто Тіролії, яка завжди була частиною Австрії. Німецька мова там частіше вживається ніж італійська, благоустрій, фантастично розвинена інфраструктура, альпійські традиції і заможні мешканці.  Для мене Sud Tirol – це естетична ідилія, приклад поваги до природи і любові до своєї землі. І ще – гармонії архітектури, побуту, стилю життя з горами навколо.

dscf3900

Наш маршрут почався в селі Santa Cristina Val Gardena, відомого лижними курортами, а ще – різьбою дерев’яних фігур. В селі є багато казкових магазинчиків, які продають без перебільшення шедеври ручної роботи з деревом. Ось приклад одного з них:

willkommen

Магазин G. COMPLOJ – SOPLASES в S. Cristina Val Gardena

Наш напрям у цей день була невеличка вершинка Sass Rigais висотою 3 025 м і так виглядала наша прогулянка:

dscf3932

dscf3953

dscf4036

dscf4017

dscf4054

dscf4093

dscf4117

dscf4147

dscf4197

dscf4229

dscf4236

dscf4228

dscf4154 Ми не піднялись на вершину тому, що швидко наступив вечір і сутінки.  На жаль, в листопаді дні короткі. Але ми обов’язково повернемось.

Приєднуйтесь до нас у  FACEBOOK:

tbj_banner_verona